ویپ

موارد مهم در رابطه با خرید سالت نیکوتین

موارد مهم در رابطه با خرید سالت نیکوتین

زمانی که افراد وارد دنیای ویپینگ می‌شود و به سراغ دستگاه‌های ویپ می‌روند، اولین چیزی که به آنها توصیه می‌شود مربوط به میزان نیکوتین مصرفی است. افرادی که سیگاری هستند و قصد ترک سیگار دارند، باید به سراغ دستگاه‌ها و مایعات ویپی بروند که بتواند هوس سیگار کشیدن را از آنها دور کند. بسیاری از سیگاری‌ها برای کنار گذاشتن سیگار نیاز به نیکوتین سطح بالا همچون 20 میلی گرم دارند. در این شرایط جویس‌های معمولی پاسخگو نیستند و باید از سالت نیکوتین‌ها استفاده کرد. حال بهتر است ببینیم که سالت نیکوتین‌ها چه خصوصیاتی دارند و فرقشان با جویس‌های معمولی در چه موارد است.

سالت نیکوتین چیست؟

در پاسخ به این سوال که سالت نیکوتین یا نیکوتین سالت چیست، باید بگوییم که سالت نیکوتین (Nicotine salt) ماده‌ای است که از نیکوتین فریس بیس به همراه یک اسید که معمولا اسید بنزوئیک است به دست می‌آید. نیکوتین فری بیس دارای pH حدود 9 است و این یعنی در رده قلیایی‌ها قرار دارد. سالت نیکوتین‌ها به خنثی کردن pH نیکوتین فری بیس کمک می‌کنند. زمانی که ماده‌ای با pH بالاتر داشته و به آن اسید اضافه شود، این مواد با هم مقابله کرده و یکدیگر را متعادل می‌کنند. نتیجه نهایی هم ایجاد یک pH خنثی‌تر می‌شود که سبب ضربات ملایم به گلو می‌گردد. در واقع میتوان گفت سالت نیکوتین سختی کمتری نسبت به نیکوتین فری بیس یا نیکوتین خالص دارد و علاوه بر ایجاد حس ملایم در گلو، استنشاق و جذب آن را آسانتر می‌کند. همچنین این به ویپر امکان می‌دهد تا سطوح بالاتری از نیکوتین را بدون سختی تجربه کند. سالت نیکوتین برای اولین بار توسط Pax Labs ساخته شد تا تجربه بهتری از ویپینگ به افراد سیگاری داده شود.

تفاوت سالت نیکوتین و نیکوتین Freebase

 

تفاوت سالت نیکوتین و نیکوتین Freebase

 

در رابطه با تفاوت سالت نیکوتین و نیکوتین فری بیس میتوان به دو مورد اشاره کرد:

  • نحوه جذب آنها متفاوت است: نیکوتین سالت‌ها خیلی سریع عمل می‌کنند و میتوانند در عرض 6 ثانیه وارد جریان خون شوند. این یعنی از این نظر مشابه سیگارهای معمولی هستند و علاوه بر جذب سریع، خیلی سریع هم از سیستم خارج می‌شوند. اما نیکوتین‌های Freebase کمی بیشتر طول می‌کشد تا جذب سیستم شده و از آن طرف هم سرعت خروج آنها از سیستم کندتر است. برای همین است که سالت نیکوتین‌ها در بین افراد سیگاری محبوبیت زیادی دارند و آن چیزی را که نیکوتین فری بیس قادر به انجام آن نیست، به خوبی فراهم می‌کنند.
  • طعم و ضربه گلو در آنها متفاوت است: نیکوتین Freebase طعم فلفلی‌تری دارد و این موضوع نه تنها روی طعم مایع ویپ اثر می‌گذارد، بلکه باعث ایجاد ضربات تندتر به گلو می‌شود. این در حالی است که نیکوتین سالت‌ها روی طعم مایع اثری نگذاشته و ضربات ملایمی بر روی گلو ایجاد می‌کنند. همچنین سالت‌ نیکوتین‌ها در دمای کمتری تبخیر می‌شوند که این موضوع باعث می‌شود در دستگاه‌های پاد و mouth to lung به خوبی عمل نمایند.

سالت نیکوتین‌ها برای چه کسانی مناسبترند و چرا اینقدر محبوب هستند؟

سالت نیکوتین‌ها برای افراد سیگاری که قصد دارند به ترک سیگار بپردازند، بسیار مناسب هستند؛ به خصوص سیگاری‌هایی که نیاز به سطح بالای نیکوتین دارند. این دسته از افراد میتوانند برای ویپینگ به سراغ خرید دستگاه‌های سازگار با نیکوتین سالت بروند و مایع سالت مورد نظر خود را با آن استنشاق کنند. سالت نیکوتین‌ها در مقدار نیکوتین‌های متفاوتی موجود هستند و همچون جویس‌های معمولی از طعم و مزه‌های مختلفی برخوردار می‌باشند. برای همین دست افراد در انتخاب و خرید سالت نیکوتین با میزان نیکوتین و طعم مورد نظر کاملا باز است.

راهنمای خرید سالت نیکوتین مناسب برای خود

 

راهنمای خرید سالت نیکوتین مناسب برای خود

 

اگر جزو افرادی هستید که قصد دارید برای ویپینگ به سراغ سالت نیکوتین و دستگاه‌های سازگار با آن بروید، بهتر است به مواردی پیش از خرید سالت نیکوتین توجه داشته باشید. سالت‌ها در طعم و رایحه‌های مختلفی موجود هستند و درصد نیکوتین‌های متفاوتی هم دارند. همچنین در این مایعات از ویجی و پیجی‌های مختلفی استفاده شده است. برای همین توجه به این موارد بسیار مهم است و باید مورد توجه خریداران قرار بگیرد. در زیر به موارد مهم در رابطه با خرید سالت نیکوتین اشاره خواهیم داشت:

  • خرید سالت با نیکوتین مناسب

سالت نیکوتین‌ها در مقدار نیکوتین‌های مختلفی موجود هستند. بسته به اینکه حجم مایع چقدر باشد، درصد نیکوتین موجود در آن هم متغیر می‌باشد. با این حال این مایعات معمولا از مقدار نیکوتین 20 میلی گرم تا 50 میلی گرم موجود هستند. این میزان نسبت به نیکوتین موجود در جویس‌های معمولی که از 3 میلی گرم تا نهایت 18 میلی گرم هستند، خیلی بیشتر می‌باشد. برای همین است که گفته می‌شود تنها افراد سیگاری به سراغ سالت‌ها بروند. چرا که نیکوتین ماده‌ای اعتیادآور است و در صورت مصرف بیش از حد و بی‌رویه آن، افراد به آن وابستگی زیادی پیدا می‌کنند. از این رو پیش از خرید سالت نیکوتین، شرایط خود را در نظر بگیرید و به سراغ مقدار نیکوتین مناسب بروید.

  • خرید سالت نیکوتین با ویجی و پیجی مناسب

تمام جویس‌ها از چند ماده اولیه اصلی تشکیل می‌شوند که دو مورد از آنها گلیسیرین گیاهی (ویجی) و پروپیلن گلیکول (پیجی) است. بسته به اینکه این مواد به چه میزانی در مایع ویپ به کار برده شده باشند، سبب تفاوت‌های محسوسی در آن می‌شوند. با اینکه در جویس‌های معمولی اغلب شاهد ویجی 70 و پیجی 30 درصد هستیم، اما در سالت نیکوتین‌ها این میزان معمولا در حدود 50 به 50 و یا 60 (70) درصد پیجی و 40 (30) درصد ویجی است. در واقع در سالت نیکوتین‌ها میزان ویجی و پیجی برابر بوده و یا همیشه درصد پیجی نسبت به ویجی در آن بیشتر است. جویس‌های حاوی PG بیشتر، سبب ایجاد ضربه به پشت گلو شده و با تولید حجم کمتر دود و بخار همراه هستند. این مایعات برای کیت و کویل‌های با مقاومت بیش از 1 اهم مناسب هستند و بهتر است با دستگاه‌هایی که وات کمتری دارند استفاده شوند. بنابراین یکی از تفاوت‌های سالت‌ها با جویس معمولی هم در همین مورد است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

  • خرید سالت با طعم دلخواه

مورد دیگری که در خرید سالت نیکوتین مهم است، طعم آن است. به طور کلی مایعات ویپ از نظر طعم و رایحه بسیار متنوع هستند و افراد میتوانند از میان صدها طعم موجود، طعم مورد نظر خود را انتخاب نمایند. سالت نیکوتین‌ها هم مانند جویس‌های معمولی از نظر طعم بسیار گسترده هستند و کار خرید را خیلی راحت کرده‌اند. اگر بخواهیم به انواع سالت نیکوتین از نظر طعم و مزه اشاره کنیم، میتوانیم آنها را به دسته‌های زیر تقسیم کنیم:

سالت نیکوتین با طعم تنباکو: این سالت‌ها برای افرادی که دوست دارند هنگام ویپینگ تنها طعم تلخ تنباکو را احساس کنند، مناسب است. افرادی که پیش از این سیگاری بوده‌اند، با چنین طعم‌هایی ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند. البته برخی از سازندگان در کنار طعم تلخ تنباکو، از مواد دیگری هم استفاده می‌کنند تا طعم آن را ملایمتر نمایند. با این حال سالت نیکوتین با طعم خالص تنباکو، فاقد هیچگونه اسانس و طعم دهنده‌ای بوده و تنها مزه خالص برگ تنباکو از آن دریافت می‌شود.

سالت نیکوتین میوه‌ای: سالت‌های میوه‌ای بسیار محبوب هستند و تنوع بی‌شماری دارند. چرا که سازندگان علاوه بر تولید سالت با طعم یک میوه، برخی از میوه‌ها را با هم ترکیب کرده و یک سالت جدید و خاص تولید می‌نمایند. برای همین افراد میتوانند بر اساس میوه‌های محبوب خود به سراغ خرید سالت نیکوتین میوه‌ای بروند.

سالت نیکوتین دسری: این دسته از سالت‌ها از طعم‌هایی چون خامه، کارامل، کاستارد، شکلات، قهوه، کوکی، کره و غیره برخوردار هستند. برای همین مزه شیرین ملایم و خوبی دارند و یک ویپینگ دلچسب را برای افراد فراهم می‌نمایند.

  • خرید سالت منقضی نشده

سالت نیکوتین‌ها همچون هر ماده مصرفی دیگری دارای تاریخ انقضا هستند و با رسیدن به این تاریخ منقضی می‌شوند. البته بررسی‌هایی نشان داده که از جویس و سالت‌هایی که کمی از تاریخ انقضایشان گذشته باشد هم میتوان استفاده کرد. اما توصیه ما این است که همواره از سالت‌های دارای تاریخ مصرف استفاده کنید. به خصوص اگر پس از منقضی شدن سالت، رنگ و ظاهر آن تغییر کرده باشد. بنابراین یکی از مواردی که هنگام خرید سالت نیکوتین باید به آن توجه داشته باشید، تاریخ تولید و انقضا است. تاریخ تولید و انقضا سالت نیکوتین، روی بسته بندی آن قابل مشاهده است و میتوان از این طریق از شرایط تولید آن اطلاع پیدا کرد.

فروش انواع سالت نیکوتین در ویپ تهران

 

فروش انواع سالت نیکوتین در ویپ تهران

 

فروشگاه ویپ تهران از جمله مراکز فروش انواع دستگاه ویپ، لوازم جانبی، جویس و سالت نیکوتین است. در این فروشگاه‌ میتوانید انواع سالت نیکوتین را در طعم و برندهای مختلف مشاهده و خریداری نمایید. ویپ تهران سابقه زیادی در فروش محصولات ویپینگ دارد و تنها به عرضه محصولات اورجینال و با کیفیت می‌پردازد. بنابراین شما می‌توانید برای خرید سالت نیکوتین مورد نظر خود با خیال آسوده از این فروشگاه اقدام کنید و آن را با قیمت و کیفیت مناسب تهیه نمایید.

جمع بندی

در این مطلب با سالت نیکوتین‌ها و نکات مربوط به خریدشان آشنا شدیم. همانطور که اشاره کردیم، سالت نیکوتین از مقدار نیکوتین زیادی برخوردار است و برای افراد سیگاری مناسبتر است. این افراد باید پیش از خرید به میزان نیکوتین موجود، طعم، تاریخ انقضا و میزان ویجی و پیجی توجه داشته باشند تا بتوانند مناسبترین سالت نیکوتین را برای خود خریداری نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *