چنانچه در زمان پرداخت سفارش درون درگاه بانکی به مشکل برخوردید لطفا باپشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرمایید. (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

چنانچه در زمان پرداخت سفارش درون درگاه بانکی به مشکل برخوردید لطفا باپشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرمایید. (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5

علت رایج پاشش جویس در دهان چیست؟

sample74
علت رایج پاشش جویس در دهان چیست؟
خرداد 10, 1402

گاهی اوقات در حین ویپینگ مشکلاتی برای ویپرها رخ می‌دهد که ممکن است منجر به نگرانی آن‌ها شود. یکی از مواردی که قرار است در این مطلب هم به آن بپردازیم، پاشیدن جویس در دهان است. پاشش و ریختن جویس در دهان اتفاق معمول و عادی نیست و باید حتما علل آن را بررسی کرد. در این مطلب قصد داریم به علت پاشش جویس در دهان بپردازیم و راه حل‌هایی را در این رابطه ارائه نماییم.

چرا دستگاه ویپ جویس را به دهان انتقال می‌دهد؟

هرچند انتقال مایع جویس از دستگاه ویپ به دهان می­تواند علت­های مختلفی داشته باشد اما هم­چنان می­توان این مسئله را کنترل نموده و مانع از وقوع این اتفاق شد. در این بخش به بررسی این موارد می‌پردازیم و به علل رایجی که سبب پاشش جویس در دهان می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

 • تجمع مایع ویپ بر روی کویل

یکی از عوامل بسیار رایجی که سبب پاشش جویس در دهان می‌شود، تجمع جویس بر روی کویل دستگاه است. در این رابطه باید اشاره کرد که دستگاه ویپ جویس موجود روی کویل را به بخار تبدیل می‌کند و سبب ایجاد بخار و دود از دستگاه می‌شود. در واقع بخار تولید شده از بخش دهانه ویپ به دهان ویپر منتقل می‌شود. حال اگر میزان جویسی که بر روی کویل ویپ موجود است بیش از حد معمول باشد، بخشی از آن نمی‌تواند به بخار تبدیل شود و به دهان ویپر منتقل می‌گردد. برای همین باید به میزان مایع جویس موجود در مخزن توجه کرده و تنها در صورت نیاز آن را شارژ کرد.

 • استفاده از جویس‌های ناسازگار با دستگاه

ویپرهای حرفه‌ای از انواع جویس آگاهی دارند و می‌دانند که باید جویس را بر اساس نوع دستگاه انتخاب نمایند. حال اگر به این موضوع توجهی نشده و از جویس نامناسبی برای دستگاه ویپ استفاده شود، ویپر ممکن است با مشکل پاشش جویس در دهان مواجه شود. این موضوع به این خاطر است که استفاده از جویس ناسازگار با دستگاه سبب اختلال در عمل تبخیر مایع ویپ می‌شود و بخشی از آن را به دهان منتقل می‌کند. برای همین است که خرید جویس بر اساس نوع دستگاه بسیار مهم است و حتما باید به این موضوع توجه شود. در صورتی که از افراد مبتدی هستید و در این رابطه اطلاعات زیادی ندارید، می‌توانید از فروشندگان سوال نمایید. با این حال یادتان باشد که برای ویپ‌های معمولی از جویس‌های معمولی و برای پاد سیستم‌ها از سالت نیکوتین مناسب استفاده کنید.

 • تنظیم نبودن وات مناسب دستگاه

در صورتی که از دستگاه ویپ قابل تنظیم استفاده می‌کنید، باید به تنظیم بودن وات دستگاه توجه داشته باشید. در واقع اگر دستگاه روی وات مناسبی تنظیم نشده باشد، به احتمال زیاد موجب پاشش جویس در دهان می‌شود. برای این کار هم باید ولتاژ و وات دستگاه را بر روی همان میزانی که شرکت سازنده پیشنهاد کرده است، قرار دهید. اگر ولتاژ دستگاه کمتر از مقدار مجاز باشد، جویس به دهان ریخته می‌شود. در صورتی هم که ولتاژ بیش از حد مجاز تنظیم شده باشد، به کویل دستگاه آسیب وارد کرده و خیلی زود آن را خراب می‌کند. در این شرایط باید به تعویض و خرید کویل ویپ بپردازید و هزینه‌ای را هم برای آن در نظر بگیرید.

 • کام گرفتن سنگین از دستگاه

 

کام گرفتن سنگین از دستگاه

کام­‌گیری سنگین از دستگاه می‌­تواند یکی دیگر از علت­‌های ورود مایع جویس به دهان باشد. به خاطر داشته باشید که کام‌های سنگین باعث می‌شوند دستگاه فرصت لازم برای تبدیل مایع جویس به بخار را نداشته باشد و از این طریق وارد بخش دهانی دستگاه و سپس دهان ویپر شود. از همین رو باید به نحوه کام‌گیری از ویپ توجه کرده و فشار و قدرت کمتری را از این طریق به دستگاه وارد کرد.

 • کمبود شارژ باتری یا خراب بودن آن

شاید برایتان کمی عجیب باشد که باتری هم می‌تواند سبب بروز این مشکل شود. در واقع اگر باتری شارژ کافی نداشته باشد یا خراب شده باشد، نمی‌تواند انرژی لازم برای کارکرد دستگاه را فراهم کند و باعث می‌شود تا دستگاه با ولتاژ پایین شروع به کار کند. این موضوع باعث می‌شود تا عمل تبخیر جویس به درستی صورت نگیرد و هنگام کامگیری از دستگاه، بخشی از آن وارد دهان شود. همواره باید به میزان شارژ باتری ویپ توجه داشته باشید و در صورت نیاز آن را با باتری جدید جایگزین نمایید. برای خرید باتری ویپ حتما از فروشگاه‌های معتبر اقدام کنید تا بتوانید باتری اورجینال و با کیفیتی را برای دستگاه خود خریداری نمایید.

 • کثیفی دستگاه ویپ

از دیگر علل رایج در رابطه با پاشش جویس در دهان، باید به تمیز نبودن دستگاه اشاره کرد. در واقع اگر بر روی قطعات دستگاه گرد و غبار و کثیفی زیادی وجود داشته باشد، روی کارکرد آن تاثیر منفی گذاشته و باعث می‌شود دستگاه عملکرد خوبی از خود نشان ندهد. از این رو همواره به تمیز بودن دستگاه ویپ و قطعات داخلی آن توجه داشته باشید و هر از گاهی آن را تمیز نمایید.

چگونه از پاشش جویس در دهان جلوگیری کنیم؟

 

چگونه از پاشش جویس در دهان جلوگیری کنیم؟

 

حال که با علت پاشش جویس در دهان آشنا شدید، بهتر است به سراغ روش‌هایی برای جلوگیری از این اتفاق برویم. در اینجا راهکارهایی را ارائه کردیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید و ویپینگ خوبی و رضایت‌بخشی را تجربه نمایید.

 • مخزن دستگاه را تا حد مطلوب پر کنید

همانطور که در بخش‌ قبلی اشاره شد، یکی از علت‌های پاشش جویس در دهان، تجمع بیش از حد جویس بر روی کویل است. این یعنی اگر میزان مایع ویپ را کنترل کنید و آن را به اندازه نیاز مصرف کنید، می‌توانید از بروز این اتفاق جلوگیری نمایید. بنابراین هنگامی که در حال پر کردن و شارژ مخزن دستگاه ویپ هستید، حتما آن را تا اندازه استاندارد پر کنید. میزان جویس باید به قدری باشد که روی کویل را بپوشاند و در عین حال بیش از حد نشود.

 • از دستگاه ویپ کام های سنگین نگیرید

برخی از ویپرها، به خصوص افراد مبتدی، از دستگاه خود کام‌های سنگینی می‌گیرند. این کار هم فشار زیادی به دستگاه وارد می‌کند و هم سبب پاشش جویس به دهان می‌شود. جهت جلوگیری از این موضوع، بهتر است به نحوه کامگیری خود توجه داشته باشید و کام‌های سبک از آن بگیرید.

 • دریچه هوای دستگاه را کمی بازتر کنید

از دیگر راهکارهای موجود برای جلوگیری از ریختن جویس در دهان این است که دریچه هوا یا همان ایرفلو را کمی بازتر کنید. این باعث می‌شود تا هوای بیشتری وارد دستگاه شده و احتمال پاشش جویس به حداقل خود برسد.

 • از جویس‌های مناسب کویل و دستگاه استفاده کنید

برای خرید جویس حتما به نوع کویل و دستگاه ویپ خود توجه داشته باشید و بر اساس آنها خرید نمایید. در صورتی که از پاد سیستم یا پاد ماد (حالت پاد) استفاده می‌کنید، باید به خرید سالت نیکوتین بپردازید. در صورتی هم که دستگاه ویپ معمولی دارید، باید جویس معمولی را برای آن در نظر بگیرید. همچنین هنگام خرید مایع ویپ به میزان ویجی و پیجی آن توجه داشته باشید و آن را سازگار با کویل دستگاه انتخاب نمایید.

 • وات دستگاه را به صورت درست تنظیم کنید

همانطور که اشاره کردیم هر دستگاه ویپی از وات خاصی برخوردار است که این مقدار توسط شرکت سازنده اعلام می‌شود. ویپرها باید توان دستگاه را روی محدوده وات مناسب تنظیم کنند و به ویپینگ بپردازند. بنابراین اگر میزان وات دستگاه کمتر از مقدار پیشنهادی کویل است، حتما آن را افزایش دهید و به میزان مورد نیاز برسانید.

 • به سالم بودن باتری ویپ اهمیت دهید

باتری ویپ از جمله اجزای بسیار مهم آن است که باید همواره در صحت و سلامتی کامل باشد. در صورتی که احساس کردید باتری دستگاه دچار مشکل شده است، حتما آن را تعویض کنید تا بتوانید از دستگاه به شکل کاملا مطلوبی استفاده کنید. برای خرید باتری ویپ می‌توانید از فروشگاه ویپ تهران اقدام نمایید.

 • به تمیز بودن قطعات دستگاه ویپ اهمیت دهید

به‌عنوان آخرین راهکار برای جلوگیری از پاشش جویس در دهان، باید به تمیز بودن قطعات دستگاه اشاره کرد. در صورتی که دستگاه برای مدت طولانی تمیز نشود، کمی از جویس‌ بر روی قطعات آن باقی مانده و ممکن است هنگام ویپینگ به دهان منتقل شود. برای همین لازم است تا هر از گاهی با استفاده از یک دستمال مناسب اجزا و قطعات ویپ را تمیز نمایید.

آیا با انجام این کارها پاشش و نشتی جویس برطرف می‌شود؟

 

آیا با انجام این کارها پاشش و نشتی جویس برطرف می‌شود؟

 

به‌طور معمول اگر به موارد اشاره شده توجه داشته باشید و آنها را به کار بگیرید، می‌توانید از پاشش جویس در دهان جلوگیری کنید. حال اگر با انجام این روش‎ها همچنان شاهد ریختن جویس در دهان بودید، بهتر است دستگاه خود را به یک متخصص نشان دهید. متخصصان و تعمیرکاران دستگاه ویپ می‌توانند تمامی اجزای آن را به خوبی بررسی کنند و علت اصلی این موضوع را پیدا نمایند.

جمع بندی

در این مطلب با علل رایج پاشش جویس در دهان آشنا شدیم. همانطور که اشاره کردیم این مشکل ممکن است به علل مختلفی رخ دهد که با توجه به آنها میتوان از بروز آن جلوگیری کرده و ویپینگ امن و رضایت‌بخشی را تجربه کرد.

مقالات دیگر

دیدگاه و امتیاز خود را نسبت به این مقاله با ما به اشتراک بگذارید...

0 0 امتیازها
امتیاز
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
فروشگاه
0 مقایسه
0 موارد محصول
حساب کاربری من